Группа Вконтакте Наш канал на YouTube Google+ Наш Твиттер
Горловский Медиа Портал   07.11.16 11:20    PDF Печать
Як і чим лікувати ячмінь на оці
Як і чим лікувати ячмінь на оціПри ослабленні імунітету хвороботворним бактеріям стає легше проникнути в організм. У зв'язку з цим розвиваються не тільки симптоми застуди, а й утворюється ячмінь.

Як і чим лікувати ячмінь на оці, в тому числі і внутрішній?

Причини


Однак, незважаючи на болісні відчуття та інші незручності, тиснути ячмінь на оці ні в якому разі не можна. Це не тільки спровокує появу нових вогнищ запалення, але і ускладнить перебіг запального процесу. З'являється болісний і неестетичний ячмінь в більшості випадків у зв'язку з підвищеною активністю золотистого стафілокока. Ця бактерія потрапляє в організм людини під впливом наступних несприятливих факторів:

  • Ослаблення імунітету;
  • Переохолодження організму;
  • Авітаміноз;
  • Недотримання правил гігієни, попадання бруду і пилу в око;
  • Фурункульоз;
  • Захворювання ендокринної системи;
  • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Щоб швидко вирішити питання, як і чим лікувати ячмінь на оці, всі зусилля повинні бути спрямовані, перш за все, на лікування основної хвороби, яка спровокувала утворення гнійного вогнища.

Симптоми


Характерні ознаки ячменю на оці з'являються ще до його появи. За кілька днів до виникнення запального вогнища повіку починає свербіти, палити і червоніти. Пізніше виявляються і інші симптоми:

Припухлість на краю верхньої або нижньої повіки (в залежності від локалізації ячменю);

  • Біль при доторку до місця набряку;
  • Почервоніння оболонки ока;
  • Невелике підвищення температури і головний біль;
  • Збільшення регіонарних лімфатичних вузлів (за вухами і на шиї);
  • Утворення гнійної головки на пухлині.

Згодом гнійне утворення дозріває і розкривається, з нього виходить гній, а що утворилася ранка поступово затягується. Щоб прискорити процес одужання, багато хто намагається самостійно видавити ячмінь на оці. Однак це може викликати подальше поширення інфекції і збільшення вогнища запалення. Тому з питанням, як лікувати ячмінь на оці http://healthday.in.ua/, краще звернутися до лікаря-офтальмолога.

Лікування


Про те, чим лікувати ячмінь на оці, краще досвідченого офтальмолога вам ніхто не розповість. Тому при появі перших же симптомів поспішіть звернутися до нього за консультацією. Для усунення запального процесу і знищення патогенної мікрофлори лікар обов'язково призначить медикаментозні засоби:
  1. Протизапальні мазі - гидрокортизонова і тетрациклінова. Необхідно змащувати вогнище запалення 1-2 рази на добу;
  2. Антибактеріальні краплі - ціпромед і левоміцетин. Рекомендується закапувати у хворе око до 4 разів за день.

Крім лікарських препаратів, використовувати які, до речі, можна тільки за призначенням лікаря, можуть бути застосовані і народні засоби лікування. Як лікувати ячмінь на оці методами народної медицини?

  • Сухе тепло. Для зменшення припухлості і хворобливості прикладайте до повіки круто зварене яйце або картоплину, попередньо загорнуті в чисту хустку;
  • Компреси. Приготуйте відвар з календули або подорожника, умочіть марлю в теплу рідину і прикладайте до хворого місця на 10 хвилин по 3 рази на день.

Внутрішній ячмінь


Локалізується з внутрішньої сторони повіки ячмінь - явище досить рідкісне. Тим часом клінічна картина обох захворювань дуже схожа, однак, лікування в кожному окремому випадку різне. Розібратися в питанні, чим лікувати ячмінь на оці, що утворився з внутрішньої сторони, підкаже досвідчений фахівець. Самолікування в даному випадку вкрай небезпечно. У більшості випадків проблема проходить сама: протягом 3-4 днів гнійне освіту дозріває і, вивідні протоки успішно очищають очей від гною.

Однак виключати ризик виникнення ускладнень не варто. У відкриту ранку запросто може потрапити інфекція і тоді ймовірність розвитку абсцесу і некрозу очі сильно зростає. Чим лікувати ячмінь на оці внутрішнього типу? Після проведеної діагностики фахівець проводить чищення внутрішнього повіки, що значно знижує ризик збільшення запального процесу. Щоб надалі уникнути такої неприємності, як внутрішній ячмінь, намагайтеся не доторкатися до очей брудними руками, захищайте слизову оболонку від переохолодження і висихання за допомогою сонцезахисних окулярів, а також приймайте вітаміни для зміцнення імунітету.
e-max.it: your social media marketing partner

 

Редакция может не разделять мнения авторов публикаций и комментариев к ним. При полной или частичной перепечатке материалов сайта ссылка на http://www.0624.com.ua обязательна. Карта сайта: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89